Mostečtí lvi
7. 9. 2025 | AD

Kdo získal dres s číslem 88? Šimeček přenechal, Mála převzal.

V přípravě se střílí góly, v kabině zase padaly vtípky. Simon mluvil o štěstí v koncovce, Šimeček se smířil se ztrátou oblíbené osmaosmdesátky a Mála si ji s úsměvem přivlastnil.

Petr Pracný: Michale, jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Michal Simon: Myslím si, že jsme se s tím popasovali dobře. Jen první třetinu jsme se trochu rozkoukávali, ale za mě jsme podali dobrý výkon.

PP: Ty máš teď dobré sebevědomí – daří se ti střelecky a spolupráce se Žejdlíkem a Heltem ti také vychází. Už jste spolu někdy hráli?

MS: Ano, už jsme spolu odehráli pár zápasů ve Slavii. Ještě se v lajně trochu sehráváme, ale začíná si to sedat.

PP: Tobě to sedělo i dneska, jak padaly góly?

MS: Spíš mám i velké štěstí. Je hezké dávat góly v přípravě, ale potřebuji, aby mi to vycházelo i v sezóně.


Petr Pracný: Fando, jak ses dostal k číslu 88 v mosteckém týmu?

František Mála: Už před čtyřmi lety jsem tady v 88 hrál a líbilo se mi to. Proto jsem poprosil kluky (Šimečka, Kostourka) a oni mi ji nechali.

Jaroslav Šimeček: No, Málič, tak to úplně nebylo…

PP: Šimi, rozhodovala výška? Nebo jak to bylo?

Milan Kostourek: Nemělo by spíš rozhodovat stáří?

JŠ: Dres s číslem 88 jsem nosil vždycky já. Málič mě požádal, jestli bych mu ho nepřenechal, a Kosťa ho chtěl taky. Ale jelikož by Kosťovi určitě nepřinesl štěstí, rozhodl jsem se, že ho nedostane. Pro mě je důležitější, co nosím na hrudi, a ne na zádech – to bychom si měli všichni uvědomit! Proto jsem číslo přenechal Máličovi.

PP: Takže jsi přišel o číslo i o místo v kabině…

JŠ: Ano, a navíc jsem zatím žolík – střídám se mezi lajnami a nevím, s kým budu hrát. Ale jak se říká: hokej začíná v září. To, že Simon střílí v přípravě? Důležitá je sezóna.

FM: „Lišky se počítají po honu!“

PP: Kluci, kolik plánujete gólů v sezóně?

FM: 20 a více.

JŠ: Mně je to jedno, hlavně ať vyhrává tým. Ale chci jich dát víc než Málič – alespoň o jeden.

MK: To je jasné, víc než Málič!